Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 października 2017
Każdy z nas lubi podróżować, a przy tym zwiedzać i poznawać różne miejsca. Nie bez przyczyny istnieje powiedzenie, że „podróże kształcą”. Wielu z nas często decyduje się na wyjazdy zagraniczne, ale są i tacy, którzy wyżej cenią sobie rodzime miejsca.
Foto Art. Galeria „Ekspozycja 34” mieszcząca się w budynku Galerii Łowickiej (wejście do Empiku od strony ul. Stanisławskiego) zaprasza do oglądania nowej wystawy. Tym razem prezentowane będą fotografie dwóch przyjaciół „od dziecka” Jarka Supeł i Pawła Paczkowskiego, których połączyła pasja do muzyki rockowej, historii, sportu i krajoznawstwa, czyli wszystkiego co polskie.

Krajoznawstwo to całość wiedzy o kraju ojczystym lub regionie geograficznym, historycznym, etnograficznym i przyrodniczym. To także ruch społeczny dążący, poprzez różne formy turystyki (zwłaszcza wycieczki), do poznawania kraju ojczystego, gromadzenia wszelkich o nim wiadomości i popularyzowania ich. Dlatego też postanowili oni wspólnie udać się w podróż po Polsce, odwiedzając najciekawsze ich zdaniem miejsca.

Na wystawie zatytułowanej „Krajoznawcze fascynacje” zobaczymy fotografie ukazujące polskie zabytki architektury, bo zwykle to one jako zabytki, tworzą fundament poznawczy. Wśród nich są zamki, pałace, kościoły, ratusze oraz panoramy miast. Autorem fotografii jest Jarek Supeł. Pomysłodawcą ukazania wspólnych wycieczek krajoznawczych w formie wystawy Paweł Paczkowski. Wystawa prezentowana będzie do końca listopada.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]