Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2018
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza Seniorów do udziału w konkursie na najładniejsze wykonanie piosenki patriotycznej.
Celem konkursu jest promocja działalności społeczno-kulturalnej łowickich seniorów, kształtowanie poczucia przynależności do lokalnej społeczności oraz popularyzacja pieśni patriotycznych jako naszego dziedzictwa wśród mieszkańców Łowicza. Konkurs ma również ukazać kreatywność i umiejętności twórcze łowickich seniorów.

Rozstrzygniecie konkursu obędzie się w czasie tegorocznej edycji Miejskiego Dnia Seniora.Konkurs skierowany jest do organizacji senioralnych z terenu miasta Łowicza.

Szczegóły konkursu w regulaminie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]