Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 czerwca 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Łowicka procesja Bożego Ciała w obiektywie”. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać ciekawe zdjęcia, ukazujące uroczystość Bożego Ciała w Łowiczu, która odbędzie, 20 czerwca 2019 r.
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do osób pasjonujących się fotografią, jak i zawodowych fotografów. Każda osoba biorąca udział w Konkursie może zgłosić do 3 fotografii indywidualnych lub stanowiących cykl traktowany jako jedna praca (1 cykl to 3-5 fotografii). Fotografie powinny być wykonane samodzielnie oraz być pracami autorskimi, które wcześniej nie były nagradzane i publikowane. Każdej praca powinna być opatrzona tytułem i komentarzem, a fotografie stanowiące fotoreportaż ponumerowane.

Prace konkursowe i załączniki wskazane w Regulaminie należy nadsyłać na adres: Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urząd Miejski w Łowiczu, Pl. Stary Rynek 3; 99-400 Łowicz w terminie od 21 czerwca 2019 r. do 30 września 2019 r., z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu dostępnym w Biurze ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu w budynku przy ul. Stary Rynek 3 oraz w załączniku.

Celem konkursu jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego ziemi łowickiej oraz utrwalenie dawnych tradycji i ceremonii w tym rozwijanie umiejętności obserwacji dokumentowania i interpretacji otaczającego nas świata oraz kształtowania świadomości obywateli w zakresie dorobku historycznego miasta Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]