Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 czerwca 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Łowicka procesja Bożego Ciała w obiektywie”. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać ciekawe zdjęcia, ukazujące uroczystość Bożego Ciała w Łowiczu, która odbędzie, 20 czerwca 2019 r.
Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do osób pasjonujących się fotografią, jak i zawodowych fotografów. Każda osoba biorąca udział w Konkursie może zgłosić do 3 fotografii indywidualnych lub stanowiących cykl traktowany jako jedna praca (1 cykl to 3-5 fotografii). Fotografie powinny być wykonane samodzielnie oraz być pracami autorskimi, które wcześniej nie były nagradzane i publikowane. Każdej praca powinna być opatrzona tytułem i komentarzem, a fotografie stanowiące fotoreportaż ponumerowane.

Prace konkursowe i załączniki wskazane w Regulaminie należy nadsyłać na adres: Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urząd Miejski w Łowiczu, Pl. Stary Rynek 3; 99-400 Łowicz w terminie od 21 czerwca 2019 r. do 30 września 2019 r., z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu dostępnym w Biurze ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu w budynku przy ul. Stary Rynek 3 oraz w załączniku.

Celem konkursu jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego ziemi łowickiej oraz utrwalenie dawnych tradycji i ceremonii w tym rozwijanie umiejętności obserwacji dokumentowania i interpretacji otaczającego nas świata oraz kształtowania świadomości obywateli w zakresie dorobku historycznego miasta Łowicza.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]