Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 lutego 2018
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie, od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Muzeum w Łowiczu podobnie jak w latach poprzednich jest organizatorem etapu pośredniego w Łowiczu. Jego wynikiem będzie wybór prac, które następnie będą oceniane w Muzeum w Koszalinie.
Termin zgłaszania prac upływa, 30 kwietnia 2018 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się, 19 maja 2018 r. w Muzeum w Łowiczu w czasie Nocy Muzeów.

Do 15 czerwca 2018 r. zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, aby wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Warto przypomnieć, że w latach ubiegłych wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą. Honorowy patronat nad etapem konkursu objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat, a współorganizatorami są Urząd Miejski w Łowiczu i Muzeum Guzików w Łowiczu.

Szczegółowe informacje na stronie: http://muzeumlowicz.pl/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]