Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 lutego 2018
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie, od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Muzeum w Łowiczu podobnie jak w latach poprzednich jest organizatorem etapu pośredniego w Łowiczu. Jego wynikiem będzie wybór prac, które następnie będą oceniane w Muzeum w Koszalinie.
Termin zgłaszania prac upływa, 30 kwietnia 2018 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się, 19 maja 2018 r. w Muzeum w Łowiczu w czasie Nocy Muzeów.

Do 15 czerwca 2018 r. zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, aby wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Warto przypomnieć, że w latach ubiegłych wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą. Honorowy patronat nad etapem konkursu objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat, a współorganizatorami są Urząd Miejski w Łowiczu i Muzeum Guzików w Łowiczu.

Szczegółowe informacje na stronie: http://muzeumlowicz.pl/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]