Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 września 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w programie słowno-muzycznym pt. „Wrzesień 1939 roku nad Bzurą”. Przed publicznością wystąpi Zespół Śpiewaczy „Ksinzoki” i Młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.
Program przygotowany został w oparciu o fragmenty książki Romana Abrahama, generała bryg. Kawalerii Wielkopolskiej, wchodzącej w skład Armii Poznań. Zaprezentowane zostaną także polskie pieśni patriotyczne przełożone przez Zespół Śpiewaczy „Ksinzoki” na gwarę łowicką.

Występ odbędzie się sobotę, 14 września 2019 r. o godz. 16.00 w Sali Barokowej łowickiego muzeum. Wstęp wolny.

Wydarzenie objęli Honorowym Patronatem Starosta Łowicki Marcin Kosiorek i Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]