Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2017
Validation Committee w Paryżu, 24 października 2017 r. pozytywnie rozpatrzyła aplikację Łowickiego Ośrodka Kultury o przyjęcie łowickiego kina Fenix do grona sieci Europa Cinemas,. To bardzo dobra wiadomość, którą poprzedziły kilkumiesięczne starania ekipy ŁOK.
Utworzona w 1992 roku sieć Europa Cinemas obejmuje swoim zasięgiem 2 350 ekrany kinowe w 42 krajach. Celem sieci jest zwiększenie liczby filmów europejskich w repertuarze kinowym oraz spotęgowanie ich oglądalności, zachęcenie właścicieli kin do wspierania inicjatyw europejskich skierowanych do młodej widowni oraz promowanie różnorodności w europejskim repertuarze filmowym. Sieć kin Europa Cinemas zrzesza kina, które prowadzą wspólne działania na skalę krajową i europejską.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]