Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 marca 2019
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu ogłosiła konkurs literacki pn. „Skąd, dokąd. Rodzina”. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów „Marszu dla Życia i Rodziny” i skierowany jest do wszystkich, którzy w dowolnej formie literackiej, zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat więzi rodzinnych. Termin zgłaszania prac upływa 24 kwietnia.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie do biblioteki, jednego utworu w formie wiersza lub małej formie literackiej (nowela, esej, reportaż), maksymalnie do 3 stron znormalizowanego maszynopisu. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klasy VI-VIII i III klasy gimnazjalne, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny w czasie spotkania na muszli koncertowej. Na laureatów czekają bony upominkowe.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]