Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 czerwca 2018
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza wszystkich do udziału w konkursie literackim pn. „Opowiadania z Niepodległą w tle”.
Głównym celem konkursu jest włączenie mieszkańców Ziemi Łowickiej w świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę. Podzielenie się przemyśleniami i wspomnieniami własnymi, na podstawie relacji przekazanych przez krewnych, znajomych lub zaczerpniętych z materiałów archiwalnych.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować prace, które przybliżą wydarzenia i postacie związane z Łowiczem i Ziemią Łowicką z minionych lat, ale także utwory prezentujące oczekiwania, wyobrażenia i refleksje dotyczące przyszłości naszego miasta i regionu.

Forma prac dowolna: wiersz, mała forma literacka (do 3 stron znormalizowanego maszynopisu) - nowela, esej lub reportaż. Szczegółowe informacje w regulaminie i na stronie www.cebrowski.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]