Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 marca 2017
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego do wzięcia udziału w Ekologicznym Konkursie Fotograficznym – „CZTERY PORY ROKU W PRZYRODZIE POWIATU ŁOWICKIEGO”, realizowanym w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu”.
Celem konkursu jest popularyzacja aktywnych postaw dzieci i młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, fotografowanie sytuacji z życia przyrody powiatu łowickiego charakteryzujących się wyjątkowym pięknem oraz rozwijanie aktywności twórczej młodzieży.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu dwa samodzielnie wykonane zdjęcia ukazujące dwie różne pory roku w przyrodzie powiatu łowickiego.

Format zdjęć: 20x30cm. Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Biblioteki: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem „Ekologiczny Konkurs Fotograficzny”.

Termin nadsyłania prac upływa 20 października 2017 r.

Nagrody dla finalistów konkursu będą dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Łowiczu .Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 46 837 38 74

Szczegółowe informacje w Regulaminie konkursu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]