Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 maja 2019
W Sali Barokowej łowickiego muzeum, 26 maja 2019 r. odbył się koncert z okazji 62-lecia powstania Społecznego Ogniska Muzycznego i 20-lecia powstania Łowickiego Towarzystwa Muzycznego im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu. Program koncertu składał się z prezentacji występów dzieci i młodzieży, zarówno uczęszczającej obecnie do ogniska jak i tych, którzy zakończyli już swoją edukację w szkole.
Przed licznie zgormadzona publicznością zaprezentowały się soliści oraz zespoły muzyczne: akordeonowy i skrzypcowy. Gościnnie wystąpiła członkini Klubu Seniora „Radość” Maria Nierobisz, której akompaniował na akordeonie Szymon Mońka oraz działające w ramach ogniska kapele ludowe: „Gieńczoki” i „Geniolna kapela”, dotowane w ramach projektu „SOS dla instrumentalnej muzyki łowickiej” z Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Koncert prowadziła nauczycielka muzyki Wiesława Skrzypińska, przedstawiając pomiędzy występami. historię ogniska muzycznego oraz towarzystwa muzycznego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]