Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 maja 2019
W Sali Barokowej łowickiego muzeum, 26 maja 2019 r. odbył się koncert z okazji 62-lecia powstania Społecznego Ogniska Muzycznego i 20-lecia powstania Łowickiego Towarzystwa Muzycznego im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu. Program koncertu składał się z prezentacji występów dzieci i młodzieży, zarówno uczęszczającej obecnie do ogniska jak i tych, którzy zakończyli już swoją edukację w szkole.
Przed licznie zgormadzona publicznością zaprezentowały się soliści oraz zespoły muzyczne: akordeonowy i skrzypcowy. Gościnnie wystąpiła członkini Klubu Seniora „Radość” Maria Nierobisz, której akompaniował na akordeonie Szymon Mońka oraz działające w ramach ogniska kapele ludowe: „Gieńczoki” i „Geniolna kapela”, dotowane w ramach projektu „SOS dla instrumentalnej muzyki łowickiej” z Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Koncert prowadziła nauczycielka muzyki Wiesława Skrzypińska, przedstawiając pomiędzy występami. historię ogniska muzycznego oraz towarzystwa muzycznego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]