Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 kwietnia 2019
Muzeum w Łowiczu organizuje w 2019 r. I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. Przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej, uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.
Projekt zakłada zorganizowanie konkursu, wystawy pokonkursowej oraz sesji między muzealnej. Triennale w założeniu odbywające się co 3 lata, będzie narzędziem do ochrony i upowszechniania zanikającego zjawiska jakim jest  wycinankarstwo. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa łódzkiego.

Już teraz, zapraszani są do udziału w konkursie wszyscy twórcy ludowi! Szczegóły w regulaminie: http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/i-triennale-wycinanki-ludowej-wojewodztwa-lodzkiego-zgloszenia-do-30-wrzesnia-2019-r/?event_date=2019-04-30

Partnerami projektu są Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz muzea: Muzeum Regionalne w  Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Źródło: www.muzeumlowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]