Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 kwietnia 2019
Muzeum w Łowiczu organizuje w 2019 r. I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. Przedsięwzięcie integrujące i aktywizujące profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej, uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.
Projekt zakłada zorganizowanie konkursu, wystawy pokonkursowej oraz sesji między muzealnej. Triennale w założeniu odbywające się co 3 lata, będzie narzędziem do ochrony i upowszechniania zanikającego zjawiska jakim jest  wycinankarstwo. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa łódzkiego.

Już teraz, zapraszani są do udziału w konkursie wszyscy twórcy ludowi! Szczegóły w regulaminie: http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/i-triennale-wycinanki-ludowej-wojewodztwa-lodzkiego-zgloszenia-do-30-wrzesnia-2019-r/?event_date=2019-04-30

Partnerami projektu są Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz muzea: Muzeum Regionalne w  Brzezinach, Muzeum Regionalne w Opocznie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Źródło: www.muzeumlowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]