Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 sierpnia 2016
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy fotograficznej w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem zagości w niej iście wakacyjny klimat. Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia ukazujące Teneryfę, autorstwa Sylwestra Cichala.
„Zeszłoroczne wakacje spędziłem z rodziną na jednej z wysp kanaryjskich - Teneryfie. Przyjemnie jest połączyć odpoczynek z pasją, którą w moim przypadku jest fotografia. Tym bardziej, że jak się przekonałem, Teneryfa to magiczne miejsce. Wszędzie gdzie udało nam się dojechać, chciało się pozostać na dłużej. Lub przynajmniej wrócić w innym czasie, by odkryć je na nowo. Niestety nie było to możliwe. Ale prawie z każdego miejsca, oprócz pięknych wspomnień, udało nam się przywieźć wiele ciekawych kadrów" – mówi autor zdjęć.

Teneryfa jest największą i najludniejsza wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich, leżącą na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki i należącą do Hiszpanii. Największym miastem wyspy jest Santa Cruz de Tenerife, która pełni funkcje stolicy i nazwy prowincji. Teneryfa oraz sąsiednia wyspa Gran Canaria jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na nich występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym oraz zabytkowe miasto La Laguna.

„Teneryfa to magiczne miejsce – watro przekonać się o tym samemu!. Zachęcam do obejrzenia wystawy. Może będzie ona dla odbiorcy pierwszym krokiem tego, czego nam się udało doświadczyć" – zachęca Sylwester Cichal.

Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Partnerem wystawy jest Polskie Biuro Podróży Alicji Chojeckiej, mieszczące się przy Starym Rynku w Łowiczu.

Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 serdecznie dziękuje Pani Alicji Chojeckiej i Panu Jackowi Kłosowi (Sklep RTV AGD „Agata”) za wsparcie i pomoc przy organizacji wystawy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]