Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 stycznia 2022
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” rozpoczyna Nowy Rok 2022 z przytupem i zaprasza do udziału na styczniowe, świąteczne koncerty. Najbliższy z nich odbędzie się, 6 stycznia 2022 r. w kościele p.w. Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie.
8 stycznia występ zespołu obejrzymy Łowickim Ośrodku Kultury. Kolejne koncerty odbędą się 22 stycznia w kościele p.w. Świętego Wawrzyńca w Kocierzewie Południowym oraz 23 stycznia w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie- Sochaczewie.

W dniach 13 – 15 stycznia zespół weźmie udział 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Trzymajmy za nich mocno kciuki.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]