Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 stycznia 2019
W Sali Barokowej łowickiego muzeum odbył się koncert kolęd w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Przed licznie zgromadzoną publicznością, 6 stycznia 2019 r. wystąpił wyjątkowo cały, 60 osobowy skład zespołu, działającego przy Łowickim Ośrodku Kultury. W programie występu znalazły się znane kolędy i pastorałki. Wśród nich jedna napisana przez bp. Józefa Zawitkowskiego pt. Betlejemski i łowicki.
Występ kolęd co roku rozpoczyna serię występów i rywalizacji zespołu lub jego solistów na różnego rodzaju konkursach i prezentacjach. Jednym z takich miejsc będzie Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łodzi organizowany przez Akademia Humanistyczno-Pedagogiczną w Łodzi. Kolejnym 25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]