Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 stycznia 2019
W Sali Barokowej łowickiego muzeum odbył się koncert kolęd w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Przed licznie zgromadzoną publicznością, 6 stycznia 2019 r. wystąpił wyjątkowo cały, 60 osobowy skład zespołu, działającego przy Łowickim Ośrodku Kultury. W programie występu znalazły się znane kolędy i pastorałki. Wśród nich jedna napisana przez bp. Józefa Zawitkowskiego pt. Betlejemski i łowicki.
Występ kolęd co roku rozpoczyna serię występów i rywalizacji zespołu lub jego solistów na różnego rodzaju konkursach i prezentacjach. Jednym z takich miejsc będzie Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łodzi organizowany przez Akademia Humanistyczno-Pedagogiczną w Łodzi. Kolejnym 25. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]