Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 czerwca 2018
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza nauczycieli oraz uczniów klas 7, 8 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych do udziału w Grze Terenowej, realizowanej przy wsparciu środków z konkursu Małe Granty 2018 r.
Celem projektu jest integracja uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z Łowicza przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy zdobytej na lekcjach: historii, geografii, języka polskiego, muzyki, plastyki, matematyki oraz wychowania fizycznego. Inspiracją do stworzenia takiej gry była m.in. patriotyczna działalność Polskich Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” oraz związków Harcerstwa Polskiego.

Gra zaplanowana jest na 7 września 2018 r. i odbywać się będzie na terenie Lasku Miejskiego.
Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca 2018 r.

Celem gry jest:
  • Wzmocnienie relacji partnerskich i form współpracy między uczniami z różnych szkół
  • Podtrzymywanie tradycji narodowych i obywatelskich odnoszących się do 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
  • Wykorzystanie przestrzeni miejskiej do działań edukacyjnych i kulturowych
  • Aktywny i rozwijający sposób spędzania wolnego czasu
  • Uczestnicy poszerzą swoją umiejętność pracy w grupie
  • Uczniowie mogą w niecodzienny sposób sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności
  • Poprzez udział w tej grze uczniowie będą lepiej mogli zrozumieć metody działania osób walczących o naszą Niepodległość
  • Zgodnie z zasadą „Uczyć bawiąc” Ignacego Krasickiego, mam nadzieję, że oprócz wyżej wymienionych celów uczestnicy przeżyją wspaniałą przygodę, utrwalą wiedzę, zawiążą nowe znajomości oraz będą się dobrze bawić.
Przebieg gry zostanie udokumentowany na portalu społecznościowym Facebook. Poza tym powstaną także filmy podsumowujące wydarzenie, które zostaną wyświetlone w małej sali łowickiego kina. Autorami filmów będą sami uczestnicy, którzy na bieżąco będą dokumentować swoje zmagania.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.
Źródło: www.lok.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]