Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 maja 2018
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w uroczystej Gali wyboru Księżanki i Księżaka Roku 2018 r. Uroczystość odbędzie się 19 maja 2018 r. o godz. 15:00 w Łowickim Ośrodku Kultury. O tytuł najpiękniejszej pary łowickiej powalczy tym razem 14 osób, osiem Pań i sześciu Panów.
Księżanką Roku 2018 chciałyby zostać: Kinga Sęk z Łowicza, Anna Czubik z Klewkowa, Anna Dańczak z Bobrownik, Paulina Gałązka z Popowa, Patrycja Kawecka z Łowicza, Nina Kośmider z Łowicza, Patrycja Mońka z Zawad i Klaudia Zagawa z Bobrownik. Natomiast Księżakiem Roku 2018: Przemysław Kaczor z Błędowa, Dominik Kędzierski z Bobrownik, Jakub Klimkiewicz z Łowicza, Piotr Siekiera ze Skowrody Północnej, Rafał Strugiński z Łowicza i Adrian Wiśniewski z Bielaw.

Osoby wybrane w konkursie będą pełnić honorową rolę reprezentacyjnej pary łowickiej promującej Łowicz i region łowicki, podczas różnego rodzaju działań promocyjnych łowickiego ratusza. Oprócz honorowych tytułów otrzymają również atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora i partnerów konkursu. Jedna z nagród jest kompletny strój ludowy, którego wartość przekracza tysiąc zł.

Przypominamy, że przez ostatni rok obowiązki reprezentacyjnej pary Łowicza pełnili Anna Kapusta i Robert Fortuński z Łowicza. Konkurs zorganizowany zostanie po raz piąty.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]