Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 maja 2019
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 4 do 6 lat do udziału w zajęciach FOLK ART DANCE, realizowanych w ramach Małych Grantów 2019. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek do 24 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.
FOLK ART DANCE to cykl 10 spotkań 40 minutowych ma stworzyć dzieciom możliwość poznania i zainteresowania się różnymi dziedzinami sztuki.

Na zajęciach wykorzystywać będą różne dziedziny artystyczne tj. muzykoterapię, choreoterapię oraz terapię za pomocą sztuk plastycznych, dramę. Scenariusze zajęć będą przybliżać dzieciom kulturę regionalną poprzez naukę piosenek ludowych, tańca, wykonywania prac plastycznych (wycinanki, koguty łowickie itp.).

Zajęcia poprowadzi Ewelina Posłajko-Jędrachowicz, nauczyciel wychowania przedszkolnego w przedszkolu nr 1 w Łowiczu, pedagog, muzykoterapeuta, prowadzi eventy, warsztaty artystyczne i zabawy animacyjne z dziećmi.

Źródło: www.lok.artdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]