Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 listopada 2016
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej, ciekawej wystawy fotograficznej w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem przeniesiemy się w świat niezwykle egzotyczny, bo do Kambodży. Autorami zdjęć, ukazujących nieznany może wszystkim, rejon Azji Południowo-Wschodniej są Łowiczanie Edyta i Łukasz Zawół, od kilku lat mieszkający w Anglii.
Piękna i niezwykle urokliwa Kambodża, powoli staje się popularnym celem turystycznych wycieczek. Jego mieszkańcy są przyjacielscy, wiecznie uśmiechnięci, ciekawi świata i otwarci na przybyszów. Zauważalne już od pierwszego dnia pobytu, wolne i spokojne tępo życia. Podróżując mamy szansę naocznie doświadczyć jak bardzo świat jest zachwycający, a także zaakceptować, iż jest on daleki od perfekcji. – piszą w zaproszeniu autorzy fotografii.

Kambodża powoli podnosi się po długich latach wojny domowej i terroru. Prawie cztery lata (1975-1979) trwały krwawe rządy Czerwonych Khmerów, którzy realizując totalitarne idee dopuścili się masowych aktów ludobójstwa. Dziś Kambodża jest już bezpieczna i stabilna politycznie, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w Azji Południowo-Wschodniej. Można tu przeżyć prawdziwą azjatycką przygodę!!!

Mieliśmy przyjemność obcowania z pozostałościami wielkiej i starej (XII) cywilizacji ANGKOR „Święte miasto”, wizytówka i duma narodowa! Kompleks ponad stu świątyń na przestrzeni 400 km kw. (na liście UNESCO). Żadne zdjęcia nie oddadzą piękna i wielkości niesamowitych świątyń Angkor Wat, Angkor Thom, Ta Prohm czy Banteay Srei. Uważamy jednak, że fotografią można spróbować uchwycić choć namiastkę klimatu. Mam nadzieję, że nam się to udało. – dodają.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2016 r. o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wernisażu oraz oglądania wystawy w dogodnym czasie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]