Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 listopada 2016
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej, ciekawej wystawy fotograficznej w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem przeniesiemy się w świat niezwykle egzotyczny, bo do Kambodży. Autorami zdjęć, ukazujących nieznany może wszystkim, rejon Azji Południowo-Wschodniej są Łowiczanie Edyta i Łukasz Zawół, od kilku lat mieszkający w Anglii.
Piękna i niezwykle urokliwa Kambodża, powoli staje się popularnym celem turystycznych wycieczek. Jego mieszkańcy są przyjacielscy, wiecznie uśmiechnięci, ciekawi świata i otwarci na przybyszów. Zauważalne już od pierwszego dnia pobytu, wolne i spokojne tępo życia. Podróżując mamy szansę naocznie doświadczyć jak bardzo świat jest zachwycający, a także zaakceptować, iż jest on daleki od perfekcji. – piszą w zaproszeniu autorzy fotografii.

Kambodża powoli podnosi się po długich latach wojny domowej i terroru. Prawie cztery lata (1975-1979) trwały krwawe rządy Czerwonych Khmerów, którzy realizując totalitarne idee dopuścili się masowych aktów ludobójstwa. Dziś Kambodża jest już bezpieczna i stabilna politycznie, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w Azji Południowo-Wschodniej. Można tu przeżyć prawdziwą azjatycką przygodę!!!

Mieliśmy przyjemność obcowania z pozostałościami wielkiej i starej (XII) cywilizacji ANGKOR „Święte miasto”, wizytówka i duma narodowa! Kompleks ponad stu świątyń na przestrzeni 400 km kw. (na liście UNESCO). Żadne zdjęcia nie oddadzą piękna i wielkości niesamowitych świątyń Angkor Wat, Angkor Thom, Ta Prohm czy Banteay Srei. Uważamy jednak, że fotografią można spróbować uchwycić choć namiastkę klimatu. Mam nadzieję, że nam się to udało. – dodają.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2016 r. o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wernisażu oraz oglądania wystawy w dogodnym czasie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]