Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 lutego 2018
W Łowiczu gościła ekipa Programu 1 Polskiego Radia, nadając na żywo program „Jedyne takie miejsce”. Gospodarzem audycji, którą można słuchać w każdą sobotę przed południem na antenie Polskiego Radia, jest znany dziennikarz Roman Czejarek, współtworzący m.in. takie programy jak „Lato z Radiem” oraz „Cztery pory roku”.
Gośćmi łowickiej odsłony programu byli burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, twórczyni ludowa Anna Staniszewska, kolekcjoner łowickich pocztówek Jan Ruciński, przewodnik PTTK i gawędziarz Eligiusz Pietrucha, pracownik ŁOK Krystian Cipiński oraz prezes Łowickiej Akademii Sportu Kamil Sobol. Materiał do programu nagrywany był również w Nieborowie i Arkadii. O Pałacu w Nieborowie opowiadała kustosz Muzeum w Nieborowie i Arkadii Monika Antczak, a o ogrodzie romantyczno-sentymentalnym w Arkadii Dominika Miodek.

Audycja składała się się z 8-9 rozmów antenowych, każda około 4-6 minut z innym gościem i na inny temat. Pomiędzy wywiadami można było wysłuchać 3 nagranych wcześniej dźwiękowych reportaży związanych z opisywanym miejscem w okolicy.

Program realizowany był w sobotę, 10 lutego 2018 r. w godzinach 9:00-12:00 w siedzibie miejskiego biura ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych, które mieści się w kamienicy „napoleońskiej” na Starym Rynku 3.

Audycja „Jedyne takie miejsce” dotychczas nagrywana była i nadawana z: Augustowa, Biskupina, Bochni, Hojni, Cedyni, Cieszyna, Chełmna, Fromborka, Gostynina, Gryfic, Inowłodza, Katowic, Koziegłów, Lubaczowa, Łęczycy, Łomży, Mirosławca, Modlina, Niemczy, Piotrkowa Trybunalskiego, Polic, Rabki, Rybnika, Słońska, Solca-Kujawskiego, Srebrnej Góry, Swobnicy, Susza, Świeradowa i Wągrowca.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]