Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 lutego 2018
W Łowiczu gościła ekipa Programu 1 Polskiego Radia, nadając na żywo program „Jedyne takie miejsce”. Gospodarzem audycji, którą można słuchać w każdą sobotę przed południem na antenie Polskiego Radia, jest znany dziennikarz Roman Czejarek, współtworzący m.in. takie programy jak „Lato z Radiem” oraz „Cztery pory roku”.
Gośćmi łowickiej odsłony programu byli burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, twórczyni ludowa Anna Staniszewska, kolekcjoner łowickich pocztówek Jan Ruciński, przewodnik PTTK i gawędziarz Eligiusz Pietrucha, pracownik ŁOK Krystian Cipiński oraz prezes Łowickiej Akademii Sportu Kamil Sobol. Materiał do programu nagrywany był również w Nieborowie i Arkadii. O Pałacu w Nieborowie opowiadała kustosz Muzeum w Nieborowie i Arkadii Monika Antczak, a o ogrodzie romantyczno-sentymentalnym w Arkadii Dominika Miodek.

Audycja składała się się z 8-9 rozmów antenowych, każda około 4-6 minut z innym gościem i na inny temat. Pomiędzy wywiadami można było wysłuchać 3 nagranych wcześniej dźwiękowych reportaży związanych z opisywanym miejscem w okolicy.

Program realizowany był w sobotę, 10 lutego 2018 r. w godzinach 9:00-12:00 w siedzibie miejskiego biura ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych, które mieści się w kamienicy „napoleońskiej” na Starym Rynku 3.

Audycja „Jedyne takie miejsce” dotychczas nagrywana była i nadawana z: Augustowa, Biskupina, Bochni, Hojni, Cedyni, Cieszyna, Chełmna, Fromborka, Gostynina, Gryfic, Inowłodza, Katowic, Koziegłów, Lubaczowa, Łęczycy, Łomży, Mirosławca, Modlina, Niemczy, Piotrkowa Trybunalskiego, Polic, Rabki, Rybnika, Słońska, Solca-Kujawskiego, Srebrnej Góry, Swobnicy, Susza, Świeradowa i Wągrowca.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]