Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 września 2019
Kolejna „porcja” karmy dostarczona została do łowickiego schroniska przez Stowarzyszenie Historyczne im 10 Pułku Piechoty w Łowiczu oraz ich kolegów z Kozienic oraz Kutna. Pieniądze na jej zakup zbierano w czasie meczu retro pomiędzy drużynami WKS10PP i WKS Grodno, który zorganizowany został, 14 września 2019 r. na stadionie im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu (OSiR 1).
W czasie meczu można było kupić okolicznościową gazetę/cegiełkę retro „Łowiczanina”. Pomimo nie wysokiej frekwencji wśród publiczności, udało zebrać dostatecznie dużo pieniędzy wesprzeć schronisko.

W akcję „Dopingujesz „dziesiątaka”, wspierasz łowickiego psiaka” szczególnie zaangażowali się Michał Brandt i Magdalena Przybylska.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]