Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 - 23 czerwca 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w Dniach Łowicza, które odbędą się, 21-23 czerwca 2019 r. Trzydniowa impreza, jak co roku, będzie obfitować w wiele ciekawych atrakcji!

Święto Miasta rozpocznie się w piątek, 21 czerwca 2019 r. zawodami siłaczy. O Puchar Polski w Parach Strongman, na stadionie OSiR im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II, rywalizować będą ze sobą najlepsi siłacze. Wśród nich Krzysztof Radzikowski, Sławomir Toczek, Konrad Karwat, Grzegorz Szymański, Tomasz Lademann, Krzysztof Kacnerski, Mariusz Dobrawa oraz Michał Kopacki. Imprezę poprowadzi Mariusz Pudzianowski. Zawodnicy konkurować będą w pięciu konkurencjach m.in. przeciąganiu tira, spacerze z samochodem na placu oraz wyciskaniu 180 kilowej belki nad głowę. Zapowiada się nie lada widowisko! Początek zawodów o godz. 18:00.

W sobotę, 22 czerwca 2019 r. na Starym Rynku rozpoczną się główne wydarzenia z okazji Dni Łowicza. Na scenie o godz. 16:00 zaprezentowany zostanie program artystyczny dla dzieci pt. „Wesołe Szczurki”. O godz. 17:00 wystąpi FELIVERS z Sochaczewa, a po nim kolejno o godz. 18:15 cygański zespół Bogdan Trojanek& Terne Roma i o godz. 19:45 Daria Zawałow. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Ich Troje, który wystąpi o godz. 21:00. Część koncertową zakończy miła niespodzianka, przygotowana przez organizatorów.

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum w Łowiczu zostanie otwarta wystawa pt. „ Jak świętował Łowicz… Obchody jubileuszy i Dni Miasta w dokumentacji ze zbiorów Muzeum w Łowiczu”. Po wernisażu w Sali Barokowej łowickiego muzeum, odbędzie się koncert zespołu Apertus Quartet pt. Muzyka Ziemi Obiecanej.

Dniom Łowicza towarzyszyć będzie szereg dodatkowych wydarzeń: bezpłatny spacer z przewodnikiem PTTK (niedziela, godz. 13:00, zbiórka na Starym Rynku przy PTTK), bezpłatne warsztaty ludowe (sobota i niedziela godz. 10:00-16:00, Skansen przy Muzeum w Łowiczu), wystawa Aut Klasycznych i Zmodyfikowanych VLCREW i Przyjaciele (sobota, Stary Rynek o godz. 13:00), zwiedzanie ruin Zamku Prymasowskiego (sobota, trzy terminy zwiedzania: godz. 10:00, 12:30, 15:00 - wcześniejsze zapisy) oraz VI 24-godzinna Pielgrzymka Sztafetowa i seanse filmowe w Kinie Fenix.

Warto w tych dniach zajrzeć do Łowicza!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]