Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Organizacja, cele i zadania Stowarzyszenia Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Stowarzyszenie Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa pod patronatem Burmistrza Miasta Łowicza i jest organizacją społeczną działającą w dziedzinie kultury, oświaty i ochrony zdrowia. Patronat naukowy nad ŁUTW sprawuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a opiekę naukową prof. Teresa Zaniewska z SGGW.

Zadaniem Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest zachowanie i zwiększenie sprawności intelektualnej, psychicznej i fizycznej członków oraz aktywizacja społeczna członków i osób spoza Stowarzyszenia. Dla osiągnięcia tych celów ŁUTW proponuje swoim słuchaczom m.in.: wykłady specjalistów z różnych dziedzin, zajęcia seminaryjne z dyscyplin objętych wykładami, lektoraty języków obcych, praktyczne zajęcia z zakresu kultury fizycznej i rehabilitacji zdrowotnej (nordick walking, aerobik w basenie, koło rowerowe, koło turystyki górskiej), sekcje i koła zainteresowań (koło literackie, teatralne, taneczne, kulinarne, brydżowe), wycieczki turystyczne, krajoznawcze, działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, samopomoc koleżeńską członków (bez udzielania pomocy materialnej), działalność na rzecz upowszechniania współpracy międzypokoleniowej. ŁUTW współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami o podobnych celach oraz szkołami, uczelniami, a w szczególności z Łowickim Ośrodkiem Kultury, którego gmach jest od początku siedzibą Stowarzyszenia.

Bieżącą działalnością ŁUTW kieruje Zarząd, dla którego organem kontrolnym jest Komisja Rewizyjna. Oba te organy wybierane są na trzyletnią kadencję podczas Walnego Zgromadzenia Członków – najwyższego organu Stowarzyszenia. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia ŁUTW może zostać osoba po ukończeniu 50. roku życia, która złoży pisemną deklarację o przyjęcie w poczet członków, wniesie opłatę wpisową oraz będzie opłacać składkę członkowską w wysokości ustalonej przez Walne Zgromadzenie Członków. Zapisy do ŁUTW odbywać się będą sukcesywnie do stanu liczbowego 230 członków Stowarzyszenia (wg prognozy na rok akademicki 2017/2018).

WŁADZE ŁOWICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku w dn. 23.11.2017 r. wybrano nowe władze Stowarzyszenia na IV kadencję (2017-2020), które ukonstytuowały się na wspólnym zebraniu Zarządu i Komisji Rewizyjnej w dn. 28.11.2017 r. Prezesem ŁUTW została Bożena Wójt pełniąca tę funkcję od 2011 r.

KONTAKT ZE STOWARZYSZENIEM ŁUTW
Siedziba/adres Stowarzyszenia: 99-400 Łowicz, ul. Podrzeczna 20 (gmach ŁOK)
Dyżury członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz pracowników biura w siedzibie ŁUTW:
poniedziałki i czwartki w godz.: 12.00 – 13.00
Telefony służbowe:
508 282 807 – telefon do Prezesa ŁUTW
690 698 869 – telefon do biura ŁUTW w czasie dyżurów
Adres e-mail: kontakt@utwlowicz.pl, krystynakucharska@op.pl
Strona www: www.utwlowicz.pl

Prezes ŁUTW
Bożena Wójt


Zadania publiczne realizowane przez ŁUTW w 2018 r.
Pisza o nas:


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]