Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 lutego 2019
W Łowickim Ośrodku Kultury odbędzie się promocja książki pt. „Człowiek, zbiorowość, pamięć w filmach dokumentalnych Ireny Kamińskiej” autorstwa Urszuli Tes. ”. Opisana przez Urszule Tes dokumentalistka była związana z Łowiczem i Łyszkowicami. Ma w swoim dorobku ponad 30 filmów dokumentalnych. Tymi bardziej znanymi są „Dzień dobry dzieci” (1966), „Zapora” (1976), „Robotnice (1980) i „Na otwartym sercu” (1986) o doktorze Zbigniewie Relidze.
Urszulą Tes jest filmoznawcą i autorką książek „Kino Johna Cassavetesa”, „Kino Beat Generation” oraz artykułów o kinie awangardowym i autorskim, redaktorką tomów „W stronę kina filozoficznego” i „Wobec metafizyki. Filozofia – sztuka – film”. Wykłada również na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w środę 13 lutego 2019 r. o godz. 17.30 w ramach 20 edycji OCH Film Festiwalu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]