Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 lutego 2019
W Łowickim Ośrodku Kultury odbędzie się promocja książki pt. „Człowiek, zbiorowość, pamięć w filmach dokumentalnych Ireny Kamińskiej” autorstwa Urszuli Tes. ”. Opisana przez Urszule Tes dokumentalistka była związana z Łowiczem i Łyszkowicami. Ma w swoim dorobku ponad 30 filmów dokumentalnych. Tymi bardziej znanymi są „Dzień dobry dzieci” (1966), „Zapora” (1976), „Robotnice (1980) i „Na otwartym sercu” (1986) o doktorze Zbigniewie Relidze.
Urszulą Tes jest filmoznawcą i autorką książek „Kino Johna Cassavetesa”, „Kino Beat Generation” oraz artykułów o kinie awangardowym i autorskim, redaktorką tomów „W stronę kina filozoficznego” i „Wobec metafizyki. Filozofia – sztuka – film”. Wykłada również na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w środę 13 lutego 2019 r. o godz. 17.30 w ramach 20 edycji OCH Film Festiwalu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]