Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 lipca 2019
Przy zbiorniku pokopalnianym w Guźni, wykorzystywanym przez wiele osób jako dzikie kąpielisko, ustawiona została tablica „Czarnego Punktu”, informująca o ryzyku kąpieli w tym miejscu. Ma ona działać na wyobraźnię amatorów kąpieli wodnych, szczególnie osób przyjezdnych, które nie znają tego terenu.
Popularna „Żwirownia” od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pomimo tego, że jest jednym z najniebezpieczniejszych zbiorników wodnych na terenie ziemi łowickiej.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich 10 lat, utonęło w nim 7 osób, a kilku innych doznało poważnych urazów! Pomimo ustawionych wokół zbiornika znaków zakazu kąpieli, nadal wykorzystywany jest on w celach rekreacyjnych.

„Czarne Punkty” mają na celu zwrócenie uwagi ludzi przebywających nad zbiornikami wodnymi, na grożące im niebezpieczeństwo. Inicjatorami ustawienia tablicy była Łowicka Akademia Sportu, którą wsparł Powiat Łowicki, Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]