Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 maja 2019
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do udziału w obchodach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Łowicz, będzie jednym z trzech miast w województwie łódzkim, w którym odbędą się imprezy plenerowe związane z obchodami.
Obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łowiczu zorganizowane zostaną na Nowym Rynku, 10 maja 2019 r. w godz. 16:00-22:00.

W programie imprezy znajdą się m.in. pokazowe mecze gry w koszykówkę z zawodniczkami MUKS Widzewa, występy lokalnych grup artystycznych, warsztaty fotograficzne oraz prezentacje projektów, zrealizowanych ze środków unijnych.

Przeprowadzone zostaną również różnego rodzaju konkursy z wiedzy o funduszach unijnych z nagrodami. Ciekawym miejscem będzie na pewno specjalna strefa dla dzieci z bezpłatną watą cukrową i popcornem, a także tematyczne pokoje zagadek unijnych tzw. escape room.

W ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łowiczu na scenie wystąpi zespół LOKA, wywodzący się z grupy Rotary oraz wokalistka CLEO. Piosenkarka zasłynęła dzięki współpracy z Donatanem, z którym wylansowała przebój „My Słowianie”.

Konferansjerem obchodów, będzie aktor teatralny i filmowy Jacek Kawalec, znany m.in. z programu telewizyjnego „Randka w ciemno” i serialu „Ranczo”.

Zapraszamy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]