Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 maja 2019
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do udziału w obchodach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Łowicz, będzie jednym z trzech miast w województwie łódzkim, w którym odbędą się imprezy plenerowe związane z obchodami.
Obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łowiczu zorganizowane zostaną na Nowym Rynku, 10 maja 2019 r. w godz. 16:00-22:00.

W programie imprezy znajdą się m.in. pokazowe mecze gry w koszykówkę z zawodniczkami MUKS Widzewa, występy lokalnych grup artystycznych, warsztaty fotograficzne oraz prezentacje projektów, zrealizowanych ze środków unijnych.

Przeprowadzone zostaną również różnego rodzaju konkursy z wiedzy o funduszach unijnych z nagrodami. Ciekawym miejscem będzie na pewno specjalna strefa dla dzieci z bezpłatną watą cukrową i popcornem, a także tematyczne pokoje zagadek unijnych tzw. escape room.

W ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Łowiczu na scenie wystąpi zespół LOKA, wywodzący się z grupy Rotary oraz wokalistka CLEO. Piosenkarka zasłynęła dzięki współpracy z Donatanem, z którym wylansowała przebój „My Słowianie”.

Konferansjerem obchodów, będzie aktor teatralny i filmowy Jacek Kawalec, znany m.in. z programu telewizyjnego „Randka w ciemno” i serialu „Ranczo”.

Zapraszamy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]