Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 maja 2018
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na promocję książki pt. VARIA autorstwa dr Zbigniewa Kostrzewy. Publikacja zawierać będzie najnowsze wiersze, wierszyki, fraszki, limeryki, skecze i prozę łowickiego lekarza poety. Promocja odbędzie się, 24 maja 2018 r. o godz. 17:00 w ŁOK. Wstęp wolny – „bez skierowania”.
O autorze
Zbigniew Józef Kostrzewa (ur. 14 października 1934 w Lipsku) – polski polityk, lekarz i poeta, poseł na Sejm X kadencji. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1963, zdobywając tytuł zawodowy lekarza medycyny. Zawodowo związany z Łowiczem, uzyskał specjalizację w zakresie otorynolaryngologii. Tamże pracował w Szpitalu Miejskim oraz był kierownikiem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Prezydium Powiatowej Rady Narodowej oraz Rejonowej Przychodni Lekarskiej PKP. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Naukowej Stacji Mazowieckiego Ośrodka Badań Naukowych w Łowiczu.

W 1989 uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy. Został wybrany w okręgu Skierniewice z puli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, do której należał od 1968 do rozwiązania. Na koniec kadencji przewodniczył założonemu przez grupę parlamentarzystów PZPR Klubowi Niezależnych Posłów, nie ubiegał się o reelekcję. Zasiadał w Komisji Zdrowia oraz Komisji Nadzwyczajnej do zbadania sprawy importu alkoholi. W wyborach samorządowych w 2006 z listy komitetu Lewica i Demokraci bez powodzenia kandydował do rady powiatu łowickiego.

Jest autorem tomików poezji, a także publikacji dotyczących historii i kultury Łowicza. Współpracował z „Wiadomościami Skierniewickimi” i „Służbą Zdrowia”. Działa w Unii Polskich Pisarzy-Lekarzy. Pełni funkcję dyrektora literackiego łowickiego Muzeum Guzików. W 1986 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Wybrane publikacje: Dzieje Łowicza w zarysie, 1986; Guzik w literaturze, 2000; Kuplety na recepcie, 2000; Limeryki, 2003; „‬Łowiczanin



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]