Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
25 czerwca 2019
Można już korzystać z zewnętrznych basenów, ustawionych w bliskim sąsiedztwie pływalni miejskiej przy ul. Kaliskiej w Łowiczu. Do dyspozycji mieszkańców są dwa otwarte baseny o wymiarach 6x12 metrów z niezbędna infrastrukturą sanitarną oraz ogromną piaskownicą (10x10m). Kompleks rekreacyjny posiada również zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki plażowej. Idealne miejsce na letnie upały dla całych rodzin.
Pierwszy basen o głębokości 60 cm przeznaczony jest dla dzieci. Drugi o głębokości 1,2 m przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych. Dostać się można do niego po zamontowanej drabince.

Oba akweny nad którymi czuwają ratownicy, wyposażone zostały w system pomp, filtrów i uzdatniaczy, które zadbają o utrzymanie wody w odpowiedniej czystości. Służyć temu ma również zainstalowana w sąsiedztwie infrastruktura sanitarna - natryski z brodzikami, nogomyje, przebieralnie i toalety, z której obowiązkowo będą musiały korzystać osoby decydujące się na letnią ochłodę.

Z kompleksu basenowego można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00. Natomiast pływalnia kryta w okresie wakacyjnym będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18-20. W przypadku niesprzyjającej pogody baseny zewnętrzne będą nieczynne, za to będzie można popływać na krytym obiekcie.

Koszt całodniowego pobytu w kompleksie odkrytych basenów wynosi 8 zł. Przy zakupie otrzymuje się specjalną opaskę, która uprawnia osobę do wielokrotnego wchodzenia na teren kompleksu w danym dniu i korzystania z basenów w najbardziej nam dogodnej chwili.

Dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia mogą korzystać z basenów odkrytych nieodpłatnie, pod warunkiem wejścia na teren basenów z opiekunem lub rodzicem, dorośli zapłacą 8 zł. Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej (do 18 roku życia) wynosi 4 zł. Ze zniżek korzystać będą mogli też posiadacze łowickiej „Karty 3 Plus” i „Karty Seniora”. Zakupione bilety są ważne cały dzień. Dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia mogą przebywać na obiekcie bezpłatnie. Osoby korzystające z ulg powinny okazać dokument potwierdzający prawo do zniżki.

Na terenie kompleksu istnieje możliwość wypożyczenia leżaka i parasola. Dzienna opłata za korzystanie z tych przedmiotów wynosi 5 zł (przy kaucji 20 zł).design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]