Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 marca 2018
W sali barokowej łowickiego Muzeum wystąpił kwartet smyczkowy „Apertus Quartet”, założony w 2007 r. z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Koncert odbył się 10 marca 2018 r. z okazji obchodzonego dwa dni wcześniej Dnia Kobiet w ramach cyklu koncertów „Burmistrz Miasta Zaprasza”.
Skład zespołu tworzyły Marta Kalińska-Strasińska - pierwsze skrzypce, Paulina Wielgosińska - drugie skrzypce, Małgorzata Sowierka-Chmiel - altówka i Maria Katarzyna Filipiak - wiolonczela, która wystąpiła z autorskim projektem melodii filmowych Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, kompozytora, jazzmana, twórcy ponadczasowych przebojów do wielu seriali i filmów z czasów PRL-u.

W programie koncertu znalazły się również znane utwory z filmów: „Ziemia Obiecana” Wojciecha Kilara, „Vabank” Henryka Kuzniaka, oraz walc z serialu „Noce i dnie” Waldemara Kazaneckiego.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]